W każdą niedzielę można wejść do Śnieżycowego Jar w marcu 2019

Witajcie, poniżej informacja jaką otrzymałem mailowo od Rzecznika Prasowego CSWL, z której wynika, że w niedzielę 10 marca będzie można wejść do rezerwatu. Podobnie we wszystkie pozostałe niedziele i większość sobót. To bardzo dobra informacja dla wszystkich którzy chcieliby odwiedzić park w tym roku.

Dzień dobry,
Przebywanie w rejonie Rezerwatu Przyrody „Śnieżycowy Jar” oraz poruszanie się po wyznaczonych szlakach możliwe jest tylko w okresie kwitnienia śnieżycy wiosennej w dni wolne od strzelań tj. soboty (za wyjątkiem sobót kiedy realizowane będą strzelania), niedziele oraz inne dni ustawowo wolne od pracy w tym okresie. Plany na kolejny miesiąc tworzone są w ostatnim tygodniu miesiąca poprzedzającego i dopiero w tym okresie istnieje możliwość doprecyzowania które weekendy planowane są ogniowymi czyli z zakazem wejścia do rezerwatu. Ponadto od 04.03 do 15.03.2019 r. (z wyłączeniem niedzieli 10.03) na terenie poligonu odbędą się ćwiczenia z użyciem ciężkiego sprzętu, nie będzie więc możliwości wejścia do rezerwatu. 
Z poważaniem,
kpt. Monika Trajdos-Giejdasz
 

Ze złych informacji mam tylko jedną: w rezerwacie zostały tymczasowo zlikwidowane drewniane mostki. Powstają nowe lepsze i ładniejsze ścieżki, ale niestety nie będą gotowe w tym sezonie. Dlatego należy przygotować się na sporą porcję błota. Koniecznie zabierzcie kalosze.

Kiedy zakwitnie Śnieżyca? Tego niestety nikt nie wie. Spoglądając w prognozę pogody śmiało mogę powiedzieć, że na  pewno kwiatów nie będzie w lutym. Na dokładniejsze informacje trzeba poczekać do pierwszych dni marca. Jest szansa, że 8 marca w dzień kobiet będzie w rezerwacie biało od kwiatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *